Jak bezpiecznie używać świec?

Świece wytwarzane  przez F.A.H. "Biała Góra" powstają z żelu parafinowego o podwyższonej twardości produkowanego z wysokogatunkowych białych olejów farmaceutycznych.

Żel parafinowy spala się znacznie dłużej niż zwykła parafina (100 g. żelu pali się około 70 godzin) i nie powoduje kopcenia. 

Jako elementy dekoracyjne stosowane są naturalne susze owocowe i przyprawowe (np. anyż gwiaździsty, cynamon, plasterki pomarańczy, ziarenka kawy, skorupiaki itp) - niektóre z nich są również palne. Dokładamy starań, by nie znajdowały się w pobliżu knota. 

Na opakowaniach świec  znajdą Państwo liczne piktogramy dotyczące bezpiecznego ich używania. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca nie jesteśmy w stanie zamieścić objaśnień do tych piktogramów.

Zachęcamy więc do zapoznania się z poniżej zamieszczonymi informacjami, których znajomość i stosowanie w odniesieniu do nabytych w moim sklepie świec sprawi, że ich używanie będzie tylko przyjemnością.

 

Nie pozostawiaj zapalonych świec bez nadzoru. Zachowaj odległość min.10 cm pomiędzy dwiema zapalonymi świecami. 
Stawiaj zawsze świecę na podstawce wykonanej z niepalnego materiału. Dbaj o to, by świeca była ustawiona na podstawce prosto.
Nie zostawiaj zapalonej świecy w obecności dzieci i zwierząt bez nadzoru. Nie zdmuchuj płomienia świecy. Do gaszenia używaj specjalnego kapturka.
Dbaj o to, by knot był przycięty na właściwą długość. Zachowaj ogólne zasady bezpieczeństwa w stosunku do materiałów palnych.
Nie zalewaj płonącej świecy wodą.  Nie ustawiaj zapalonej świecy na przeciągu. 
Nie przenoś palącej się świecy. Nie ustawiaj palącej się świecy w pobliżu materiałów łatwopalnych.
Trzymaj świecę z dala od źródeł ciepła, by zapobiec jej deformacji. Nie pozostawiaj spalonej zapałki na świecy.